Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'ndan İstihdam Seferberliğine Destek

Basın açıklamalarının ardından...

MARKA, İŞKUR, Kocaeli Üniversitesi ve Basın İlan Kurumu, yerel basında istihdamı arttırmaya yönelik eğitim çalışması düzenlemek amacıyla protokol imzaladı.

80 HAFTALIK EĞİTİM

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Basın İlan Kurumu, Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR, yerel basında nitelikli eleman ve istihdam sayısını arttırmaya yönelik proje başlattı. Proje kapsamında İletişim Fakültesi mezunları ve son sınıf öğrencileri 80 hafta boyunca Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinden eğitim alacak. Eğitim alan iletişimciler İŞKUR vasıtasıyla 9 ay boyunca yerel basında işbaşı eğitim programına girecek. MARKA ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Nigar Pösteki, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Hayri Beşer ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol katılım sağladı.

İSTİHDAM OLANAĞI BULACAKLAR

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu yaptığı açıklamada, “MARKA, Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR güçlerini birleştirerek bölgemizdeki yerel basına ve basın emekçilerine bir noktada iş garantili eğitim programı düzenleyeceğiz. Basın İlan kurumunun faaliyetlerini takdirle takip ediyorum. Pek çok iletişim mezunu kardeşimiz eğitimden sonra hem bölgemizdeki yerel basında hem de diğer kentlerde iş imkanı bulacaklar.” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI

Basın açıklamalarının ardından MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Hayri Beşer, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki hazırlanan protokolü imzaladı.

BAŞVURU:

Başvurular 31 Ekim tarihine kadar Basın İlan Kurumu Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından alınacaktır.


 

24 Ekim 2018