alessmode.com


Makina İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı

PROGRAM TANITIMI

Adı

Makina İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı

Yılı

2016

İlan Tarihi

25/01/2016

Son Başvuru Tarihi

15 Nisan 2016 Saat: 23.59

Referans Numarası

TR42/16/MAKİNA

 

Programın Amacı

Makina İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı’nın genel amacı makina imalatı sektöründe ithal edilen ürünlerin ve yüksek katma değerli ürünlerin bölgede üretilerek bölgenin yaratılan katma değerin artırılması ve ithalata olan bağımlılığın azaltılmasının sağlanmasıdır.

Programın Öncelikleri

1.    İthal ikame veya ihraç potansiyeli yüksek makina imalatın desteklenmesi

2.    Makina imalatında kullanılan ve ithal bağımlılığı olan yüksek teknoloji ara mamullerin üretilmesi

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Tarafından Sağlanacak Mali Kaynak

Bu program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 3.500.000 TLdir. Ajans, bu program için ayırdığı mali kaynakları revize etme, kısmen veya tamamen kullandırmama hakkını saklı tutar.

Desteklerin Tutarı

Bu program çerçevesinde verilecek destekler aşağıda belirtilen asgari ve azami tutarlar arasında olacaktır:

  • Asgari tutar:      30.000 TL
  • Azami tutar:    400.000 TL

Kimler Başvurabilir?

  • KOBİ statüsündeki işletmeler
  • Kar amacı güden kooperatifler/birlikler

Proje Süresi ve Uygulama Yeri

Projelerin uygulanması için asgari süre 6 ay, azami süre ise 12 ay olarak belirlenmiştir. Projeler, ajansın faaliyet gösterdiği Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerini kapsayan TR42 Düzey 2 Bölgesi’nde gerçekleştirilmelidir.

Başvuruların Alınması İçin Son Tarih

Başvuruların sistemde tamamlanması için son tarih 8 Nisan 2016 saat 23.59’dur.

Proje başvuru dosyalarının teslim edilmesi için son tarih 15 Nisan 2016 saat 17.00’dır.

BAŞVURU REHBERİ VE EKLERİ

Başvuru Rehberi  İçin Tıklayınız.

 

 

Broşür İçin Tıklayınız.

 

 

Uygunluk Beyanı (Makina) İçin Tıklayınız.

 

 

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI VE PROGRAM TANITICI SUNUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ONLİNE PROJE BAŞVURU (KAYS) VE BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?                                                                                                                                                             

Başvurular, http://marka.org.tr adresinden de ulaşılabilecek http://portal.kays.kalkinma.gov.tr  portalından yapılacaktır. Kalkınma Ajansları Yönetim Modülü (KAYS) sisteminden kullanıcı adı ve şifre alınarak başvurular gerçekleştirilecektir. Sisteme kaydolma ve kullanım ile ilgili detaylı bilgi ve görsel anlatım yine KAYS Portalı’nın Yardım bölümünde bulunan Kullanıcı Kılavuzu’nda mevcuttur. KAYS üzerinden Başvuru Formu ve Ekleri doldurulduktan sonra diğer destekleyici belgeler KAYS’a yüklenecektir. Elektronik başvuru tamamlandıktan sonra Başvuru Formu ve Eklerinin çıktısı KAYS üzerinden alınarak Başvuru Formunda yer alan “Başvuru Sahibinin Beyannamesi” ve “Faaliyet Bütçesi” Başvuru Sahibi tarafından, “Ortaklık Beyannamesi” ile “İştirakçi Beyannamesi” varsa her bir ortak ve iştirakçi tarafından imzalanmalı; başvuru dosyasında geri kalan sayfalar ise başvuru sahibi tarafından paraflanmalıdır.

Kalkınma Ajansları Yönetim Modülü (KAYS) sistemine, başvuru sahibi kurumu/kuruluşu temsil eden görevli, “başvuru sahibi kullanıcısı” rolüyle TC kimlik numarası ve Kimlik bilgilerini girerek kayıt yaptırır; sistem üzerinde kullanıcı adı ve şifre oluşturur. Kayıt işlemi sırasında, başvuru sahibi tarafından sisteme tanımlanan elektronik posta adresine bir onay kodu gönderilir.  Başvuru sahibi elektronik sisteme ilk girişinde bu onay kodunu kullanacağından, kayıt aşamasında verilen elektronik posta adresinin doğru ve güncel olması önemlidir. Ayrıca, onay kodunun gönderilmesinde sıkıntı ile karşılaşıyorsanız elektronik posta adresinizin gereksiz (spam) kutusunu kontrol etmeyi unutmayınız veya kayıt yaptırılan sayfada yer alan “onay kodunu yeniden gönder” butonuna tıklayınız. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, proje teklifiniz ile ilgili elektronik sistemde istenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz. Proje teklifiniz ile ilgili sisteme girdiğiniz bilgileri başvurunuzu tamamlamadığınız sürece güncellemeniz mümkündür. Proje teklifi güncelleme menüsünde yer alan “başvuru tamamla” adımı seçildikten sonra proje teklifiniz üzerinde herhangi bir değişiklik yapma imkânı bulunmamaktadır. 

Başvurunuzu elektronik ortamda tamamladıktan sonra, başvuru formu ile ekleri, destekleyici belgeler ve proforma faturalar 1 (bir) Asıl (kırmızı) ve 1 (bir) suret (mavi) telli dosya içinde ajansa sunulacaktır. (belgeler kesinlikle poşet dosya içine konulmamalıdır) delinerek yerleştirildikten sonra kapalı zarf içerisinde sunulmalıdır.

Zarfın üzerine yapıştırılacak belge:  Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra sistem üzerinde “başvuru listesi ekranında yer alan “başvuru kapak sayfasını indir” düğmesi tıklanarak başvurunun kapak sayfası indirilir. Bu kapak sayfası başvuru dosyasının konulduğu zarfın üzerine yapıştırılmalıdır. Başvurunun tamamlanması için sistem üzerinden yapılan ön başvuru yeterli olmayıp sistemden çıktısı alınarak imzalanan/paraflanan başvuru dosyasının Ajansa teslim edilmesi zorunludur.

Başvurular, Doğu Marmara Kalkınma Ajansına ELDEN aşağıdaki adreslere teslim edilecektir. Elden teslim eden kişiye, imzalı ve tarihli bir “alındı belgesi” verilecektir.

 

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI

Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı

No:72/A 41050 İzmit-KOCAELİ

 

SAKARYA YATIRIM DESTEK OFİSİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sakarya Mah. No: 19 
 Arifiye - SAKARYA

 

DÜZCE YATIRIM DESTEK OFİSİ

Kültür Mah. Süleyman Kuyumcu Cad. No: 11/4
DÜZCE

 

BOLU YATIRIM DESTEK OFİSİ

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası

Borazanlar Mah. D100 Karayolu Cad. No:42

 BOLU

 

YALOVA YATIRIM DESTEK OFİSİ

Fatih Cad. Hürriyet Sok. 22/3
Merkez – YALOVA

BİLGİ ALMA - SIKÇA SORULAN SORULAR

Bilgi Alma

Sorularınızı; tekliflerin alınması için belirlenen son tarihten 20 gün öncesine kadar, teklif çağrısının referans numarasını belirterek aşağıdaki e-posta adresine veya faks numarasına gönderebilirsiniz.

E-posta adresi  : malidestek@marka.org.tr
Faks    : 0 262 332 01 45

Makina İmalat Sektörünün Geliştirilmesi Mali Destek Programı Sıkça Sorulan Sorular için TIKLAYINIZ.

ÖNEMLİ NOT

Önemli Not:

•  Her türlü yapım işi uygun olmayan maliyetler arasındadır.

• Sadece üretim kapasitesini artırmaya yönelik projeler hiçbir şekilde desteklenmeyecektir.

• Üretim amacıyla sermaye malı olarak kullanılan makine imalatı ya da söz konusu makinalara ait ara mamullerinin üretimi konusundaki projeler desteklenecektir.

• Otomotiv, beyaz eşya, tıbbi cihaz üretimi gibi nihai tüketiciye yönelik üretilen makinalar kapsamındaki projeler desteklenmeyecektir.

• Ajans tarafından sağlanan destek tutarı 200.000 TL'nin üzerinde olan projelerde denetim maliyetleri bütçede gösterilmelidir.

• Projenin uygulama aşamasının sağlıklı yürütülebilmesini temin etmek amacıyla,  “danışmanlık hizmet alım maliyetleri kapsamında” danışmanlık desteği alınabilir ve proje bütçesine yansıtılabilir.

• ÇED süreci faaliyetinizin içeriğine göre uzun sürebileceğinden projenizin hazırlık aşamasında ilgili kuruma başvuru yapılmış olmalıdır.

• Program kapsamında bir başvuru sahibi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na en fazla “bir” (1) projesi için başvuruda bulunabilir.   

GÖRÜNÜRLÜK REHBERİ VE ŞABLONU

Ajans Görünürlük Rehberi İçin Tıklayınız.
Ajans Görünürlük Rehberi İçin Tıklayınız.
Ajans Görünürlük Şablonu İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası