alessmode.com


Yazdır

Mükemmellik Yolculuğunda Önemli Bir Adım

20 Nisan 2012

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliğiyle mükemmellik yolculuğu uygulamaları ve deneyimlerinin paylaşılacağı ‘Bölgesel Kalkınma ve Mükemmellik Yolculuğu’ toplantısı düzenledi.
Toplantıya Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  A. Hamdi Doğan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan ve çok sayıda konuk katıldı.

Türkiye’nin sürdürülebilir mükemmellik ve kalite yönetiminde marka olmuş kuruluşları BRİSA Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., TÜPRAŞ, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. ve SIEMENS A.Ş. Sağlık Sektörü KalDer liderliğinde bir araya gelerek oluşturduğu “Ulusal ve Bölgesel İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı”, 19 Nisan Perşembe günü saat 14.00-17.00 arasında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Yönetim Kurulu Başkanı A.Hamdi Doğan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan açılış konuşmalarını yaptılar.

Panelde ise, BRİSA Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tedarik Zinciri Yönetimi Direktörü Sn.Fatih Tunçbilek, TÜPRAŞ Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Emniyet Kalite Müdürü Sn.Oğuz YILDIZ ve SIMENS A.Ş. Sağlık Sektörü İş Mükemmelliği Yöneticisi Sn.Can BAYKUT’da deneyimlerini paylaştılar.

Açılış konuşmasını yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan AYAN: “ KaLDeR Ulusal Kalite Hareketine katılan ve mükemmellik yolculuğu programı uygulayan ilk ve tek kalkınma ajansıyız. Bu alandaki çalışmalarımızı KALDER ile yapacağımız işbirliği protokolüyle bölgemize de yaygınlaştırmak için özel çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla, bugün burada ülkemizin kaliteye gönül vermiş tek kamu yararına sivil toplum kuruluşu KALDER ile Ajansımız işbirliğinde düzenlenmiş bulunan “Bölgesel Kalkınma ve Mükemmellik Yolculuğu” konulu toplantı münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sanıyorum şuan bölgesel kalkınma ve mükemmellik yolculuğu konusunun konuşulacağı en doğru yerdeyiz. Doğu Marmara’nın sanayileşme hareketi çerçevesinde geçirdiği süreç, bir kalkınma hamlesi örneği olarak ve bölge sanayisi olarak da bakıldığında dünya devlerine kafa tutan marka bir sanayi bölgesi kimliğine ulaşmış, hızla büyümeye, güçlenmeye devam etmektedir. Bu bir mükemmellik yolculuğudur.  Sürekli mükemmellik ve iyileştirme gerektirmektedir. Uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesinin en önemli aracı kalitedir, mükemmellik düzeyinizdir. Sürdürülebilir Bölgesel kalkınma ise, bölgemizin yaşam kalitelerinin sürdürülebilir şekilde molasız ve azimle çalışan mükemmellikle geliştirilmesidir.” dedi.

Genel Sekreter Erkan Ayan’dan sonra söz alan Türkiye Kalite Derneği KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, “Bugün düzenlenecek etkinlikte “Bölgesel Kalkınma ve Mükemmellik Yolculuğu” ana başlığı altında Ulusal ve Bölgesel İyi Uygulama Örnekleri ve Deneyim Paylaşımı ele alınacak. Ülkemizde özellikle son yıllarda üstü üste yaşadığımız yerel ve küresel ekonomik performans ve gelişmeler bize göstermiştir ki, rekabette kalite vazgeçilemez bir zorunluluktur. Gelişmekte olan toplumlara baktığımızda kalitenin her alanda kabul edildiğini görmekteyiz. Bu konuda asla taviz verilemez. Sadece iş ve ekonomi dünyasında değil, eğitim kültür, sanat, sağlık, yerel yönetimler ve yaşam kalitesinde dahi kalitenin farkındalığı bilincinde oldukları gözlenmektedir.
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı ve gönüllüsü olarak, buradan tüm kuruluşlarımıza Ulusal Kalite Hareketi’ne katılım konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Çünkü her bir kuruluşumuzun katılımı bizi ulaşmak istediğimiz Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedefimize daha da çok yaklaştırmaktadır. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na bu alanda işbirliği ve mükemmellik felsefesinin yaygınlaştırmak için gösterdiği gayretler için çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası