alessmode.com


Yazdır

MARKA’nın Desteğiyle Ertuğ Mühendislik'ten Önemli Yatırım

16 Aralık 2013

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) 2011 yılı  Araştırma Geliştirme ve Yenilikçilik Mali Destek Programı kapsamında “Yatların Konstrüksiyonunda Kullanılan Alüminyum Yelken Direklerinin Tasarımı ve Yurt İçinde İmalatının Sağlanması” başlıklı projesi ile karşılıksız mali destek almaya hak kazanan Ertuğ Mühendislik İnşaat Turizm Taşıt Araçları Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Türkiye’nin ilk modüler yelkenli tekne direkleri sistemini geliştirerek imalata geçti.

Ertuğ Mühendislik MARKA’dan aldığı destekle çalışmalarını tamamlayıp ürünlerinin ilk tanıtımını Paris’te yapılan Boat Show Fuarı’nda  yaptı. Ertuğ Mühendislik geliştirdiği ürünlerle ilgili, 2014 yılında Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada bayileşme faaliyetlerine ağırlık verecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ertuğ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sacit Ertuğ “MARKA sayesinde şirketimiz ilk Ar-Ge’sini bu proje ile gerçekleştirdi. Projemiz, ulusal markette imal edilmiş halde bulunmayan ve yüksek bedelle yurt dışından ithal edilen yatların modüler alüminyum yelken direklerinin mühendislik hesaplarının, tasarımının, kalıplarının hazırlanmasının, test/analizlerinin ve imalatının tamamen ulusal kaynaklarla yurt içinde gerçekleştirmekti. MARKA’nın desteği sayesinde tamamı ile yepyeni bir ürün piyasaya sürebilecek pozisyona geldik. Projemiz sayesinde yat imalatçısı firmalar ihtiyaçları olan alüminyum yelken direklerini uluslararası kalite standartlarında, benzeri ithal ürünlere ödediklerinden çok daha makul fiyatlarla, çok daha kısa sürede, ucuz nakil bedeli ve hemen yakınında servis imkânı ile temin edebileceklerdir. MARKA’ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası