alessmode.com


Yazdır

ClustArs Projesi Başladı…

8 Nisan 2014

AB CIP Programı çerçevesinde uygulanacak olan ve yaklaşık 360.000 Euro bütçeli “Achieving Excellence in Cluster Management / ClustArs” projesinin açılış toplantısı MARKA uzmanlarının da katılımıyla  İspanya’nın Tenerife şehrinde yapıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) ortaklarından olduğu ve  İspnaya’dan Instituto Tecnológico De Canarias, S.A.(ITC) koordinatörlüğünü yaptığı proje, Romanya’dan  Agentia De Dezvoltare Regionala North-Vest ve İtalyada’dan Molise Region kurumlarının ortaklığında gerçekleştirilecek olup uygulanma süresi 2 yıl olacaktır.

Proje kapsamında, Doğu Marmara Bölgesinde tespit edilen altı sektörde yer alan küme yönetimlerine ilişkin uluslararası belgelendirme faaliyetleri, bölgesel çalıştaylar ve eğitimler gerçekleştirilecektir. Ayrıca, proje çerçevesinde işbirliği gerçekleştirilen küme yönetimlerine ilişkin benchmarking (kıyaslama) raporları ile Doğu Marmara Bölgesi Kümelenme Stratejisi hazırlanacaktır.

İspanya’da yapılan açılış toplantısında katılımcılar tarafından, projede yer alan kurumlara, bölgelere ve proje kapsamındaki küme oluşumlarına ilişkin sunumlar yapılmış ve proje faaliyetleri değerlendirilmiştir. Projeye katılan MARKA uzmanları program kapsamında, ESCA (European Bencmarking of Cluster Management Organization) Direktörü Helmut Kernel ve Analist Michael Nerger tarafından verilen teorik ve uygulamalı eğitimine katılmıştır.  Eğitim kapsamında, eğitmenler gözetiminde, katılımcılar eliyle İspanya’da faaliyet gösteren altı küme yöneticisi ile birebir müzakereler yapmış ve benchmarking raporlarına temel oluşturacak formlar hazırlamıştır.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası