Yazdır

MARKA Körfez Ticaret Odası Çalıştayına Katıldı

20 Aralık 2016

Körfez Ticaret Odası (KTO) ilçe olarak ileriye dönük kurumsal stratejisini geliştirmek amacıyla “Dış Paydaş Çalıştayı” gerçekleştirdi.

Çalıştaya Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Selattin Kabadayıoğlu, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Turabi, Körfez Ticaret Odası meclis üyeleri, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Temsilcisi Vedat Doğusel, Kocaeli İŞKUR Müdür Yardımcısı Engin Gülmez, diğer kamu kurumu temsilcileri ve Körfez’deki bazı bankaların müdürlerinin de katıldığı çalıştayda MARKA’yı Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Hüseyin Özgür Ünsal temsil etti. 

Programda konuşma yapan Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, değişimi yakalamak için önemli bir gayret gösterdiklerini belirterek, “bu gün burada yapacağımız Dış Paydaş Çalıştayı’mız ile dış paydaşlarımız olana kurumlarla hangi noktalarda örtüşeceğiz, hangi noktalarda çelişeceğiz, diğer kurumların bizden beklentisi ve ticaret odası olarak bizim onlardan beklentimiz nelerdir bu gibi sorulara stratejik planımızla cevap vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Çalıştayda ayrıca Körfez Ticaret Odası’nın Güçlü ve Zayıf Yönleri ile karşı karşıya olduğu Fırsatlar ve Tehditler (GZFT) analizi yapıldı. Körfez Ticaret Odası’nda yeni yönetim döneminde büyük beklentilerin olduğunu belirten katılımcılar, Körfez Ticaret Odası’nın üye sayısının nispeten daha az olmasının bir zayıf yön olarak gözükmesiyle birlikte bulunduğu konum ve Körfez ilçesinde yer alan TÜPRAŞ ve 15 liman tesisi ile büyük bir ekonomik gücü temsil ettiği vurgulandı. Çalıştayda Körfez Ticaret Odası’nın üyeleriyle ilişkilerini güçlendirmesinin ve eğitim faaliyetlerini arttırmasının gerekliliği vurgulanırken kalkınma ajansı ile diğer odalar ve kurumlarla işbirliklerinin önemine değinildi.
 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası