Yazdır

InnoTEAM Paneli Kocaeli Gerçekleştirildi

20 Şubat 2017

Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi InnoTEAM Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor.

MARKA tarafından hazırlanan Doğu Marmara 2014-2023 Bölge Planı ve Bölgesel İnovasyon Stratejisi’nde yer alan ortak stratejilerden biri inovasyon yönetimi danışmanlığının geliştirilmesi olarak tanımlanmıştır. Bu stratejiden yola çıkarak bölgedeki işletmelerin inovasyon yönetimi konusunda bilinçlendirilmesi ve inovasyon kapasitelerinin artırılması amacıyla düzenlenen “Doğu Marmara KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi InnoTEAM Yarışması” 6 Şubat 2017 tarihinde ilan edilmiştir.

Yarışmadan firmaların azami faydayı sağlayabilmesi için bölge illerinde panel programları oluşturuldu. Bu kapsamda düzenlenen panellerden ikincisi Kocaeli Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını ve panelin ilk konuşmasını yapan Doğu Marmara Kalkanıma Ajansı Genel Sekreter Vekili Şevket Kırıcı konuşmasında, InnoTEAM yarışma projesinin çıkış noktası ve yarışma süreci hakkında bilgilendirmede bulunarak “Bu yarışma ile bölgedeki KOBİ’lerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesinin, inovatif KOBİ’lerin tespit ve teşvik edilmesinin ve bölgenin inovasyon farkındalığının artırılmasının amaçlandığını” belirtti. Kırıcı, konuşmasına “InnoTEAM yarışmasıyla kurgulanan bu sistemin, ulusal inovasyon yönetimi sisteminin geliştirilmesi için gerekli altyapının sağlanmasında önemli bir örnek teşkil ettiğini ve bundan sonraki aşamanın bu uygulamanın tüm ülkeye yayılması konusunda çalışmak olduğunu” dile getirdi.

InnoTEAM yarışmasında MARKA’nın çözüm ortağı olan Sabancı Üniversitesi ekibini temsilen Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü’nde Kıdemli Uzman olan Cem Emre Memiş ise ikinci panelist olarak inovasyon yönetim danışmanlığının ne olduğu, dünyada bu alandaki başarılı uygulama örnekleri ve bu yarışma kapsamında uygulayacakları anketin içeriği hakkında katılımcılara bilgi verdi. Panelin son konuşmasını, inovasyon yönetimi konusundaki engin tecrübelerini aktarmak üzere paneli onurlandıran ASAŞ Alüminyum İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama Direktörü Birol Büyüksivri gerçekleştirdi. Birol Büyüksivri konuşmasında “yenilikçiliğin (inovasyonun) güçlü bir motivasyon, firmanın ortak değerlerine inanan sağlam bir ekip, müşterilerin ihtiyaçlarını dinleyen bir anlayış ve yeni fikirleri teşvik eden kurumsal yapı ve sistemli çalışma ile mümkün olacağını” vurguladı. Birol Büyüksivri paneldeki konuşmasını ASAŞ Alüminyum’da inovasyon yönetimi için kurguladıkları sistem ve bileşenlerine değinerek noktaladı.

6 Şubat 2017 tarihinde başlayan InnoTEAM Yarışmasına başvuru süreci 17 Mart 2017 Saat 23:59’da bitecektir.


Başvuru formunu doldurmak ve detaylı bilgi edinmek için:
http://innoteam.marka.org.tr
 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası