Yazdır

KOİF Fuarı 4 Bin 508 Kişinin İstihdam Edileceği Müjdesi İle Açıldı

7 Nisan 2017

Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri’nin (KOİF’17)  açılış töreni Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştirildi.


KOİF’17 açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Toplam 102 firma fuara katılıyor. Bu firmaların taahhüt ettiği istihdam rakamı toplam 4 bin 508. Bu fuarda en az 4 bin 508 gencimiz daha istihdam edilecek” dedi.


Kocaeli de İstihdam Sayısı Yıl Sonuna Kadar 100 Bini Bulabilir
“Bu Fuarda İş Var” sloganıyla açılan ve 3 gün sürecek istihdam fuarında 140 stant ile 102 firma yer alıyor. Fuarda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaeli olarak seferberliğin başlamasından bu güne kadar 25 bin 519 insanımız iş ve istihdam sahibi oldu. Bu rakam Türkiye’de nüfus bazına oranlandığında birinci sıradayız. 14 Şubat tarihinde Kocaeli olarak istihdam hedefimizi 60 bin ilan etmiştik. Şu anda hedefimizin yüzde 40’ına ulaştık. 2017 sonunda bu hızla gidersek 100 bine doğru yol almaktayız” değerlendirmesinde bulundu.


Geniş Katılım
KOİF’17’nin açılış törenine Bakan Işık’ın yanı sıra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)  Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kocaeli Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi Artvin yöresi halk oyununu sergiledi.


Ülkemiz Büyümeye Devam Ediyor
Vali Güzeloğlu’nun ardından söz alan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık fuar organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu gün özel bir gün. Milli İstihdam Seferberliğinin en başarılı geçtiği illerden bir tanesi Kocaeli. 25 binden fazla gencimiz bu dönemde iş buldu. Şu anda bu fuarda 85 tane özel sektör firması var. Toplam 102 firma fuara katılıyor. Bu firmaların taahhüt ettiği istihdam rakamı toplam 4 bin 508. Bu fuarda en az 4 bin 508 gencimiz daha istihdam edilecek. Türkiye büyük bir şansa sahip. Türkiye dünyanın tam ortasında. Dünyanın merkezindeyiz. En önemli avantajlarımızdan birisi de genç ve dinamik nüfusumuz. Eğer Türkiye bu iki potansiyelini iyi değerlendiremezse büyük risklerle karşı karşıya kalabilir. İstihdam ülkemizin vazgeçemeyeceği önemli bir kavram. Şehrimizin nüfusuna oranla şu anda Türkiye birincisiyiz. Gençlerimize iş bulmak istiyorsak yapmamız gereken istihdamı geliştirmek. Bu noktada Türkiye’nin hiçbir şekilde taviz veremeyeceği hususta büyümedir. Bizim gibi ülkeler yüzde 5 büyüme oranına sahip olmalı” dedi.


MARKA Destekler Hakkında Bilgi Verecek
55-56 no’lu stantlarda yer alan MARKA, istihdama yönelik olanlar başta olmak üzere devlet destek ve teşviklerini, bölge işgücü piyasasını ve Doğu Marmara Yatırım Destek Uygulamasını (InvProm) ziyaretçilere anlatacak.


3 Günlük Program
Fuarın ilk günü, saat 15.00-17.00 arasında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan “Doğru İş, Doğru Hedef adlı söyleşi gerçeleştirilirken ikinci günü ise saat 15.00-17.00 arasında TRT Haber Spikeri Zafer Kiraz “Nitelikli İş Gücü İçin Nitelikli İletişim adlı söyleşide vatandaşlarla buluşacak. Fuarın son günü olan 8 Nisan’da ise, saat 11.00-13.30 arasında firma yetkilileri “Firma Tanıtım Saatleri ve İşe Alım Süreçleri” hakkında bilgilendirme yapacak.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası