Yazdır

MARKA Meslek Lisesi Öğrencilerine “Girişimcilik Eğitimi” Verdi

2 Haziran 2017

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sürekli Eğitim Merkezi (MARKASEM) tarafından Kocaeli’de, Meslek lisesi öğrencilerine yönelik verilen dört günlük “Girişimcilik Eğitimi” tamamlandı.

Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde verilen eğitim sonunda başarılı olan öğrenciler için konferans salonunda sertifika töreni düzenlendi. Tören öncesinde öğrencilere; girişimcilik, girişimci kişinin özellikleri ve mezun olduktan sonra kendi işlerini nasıl kurabileceklerini, KOSGEB destekleri ve diğer devlet destekleri hakkında bilgiler verildi.

Sertifika törene; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü İlhan Aydın, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı  Fazlı Zorlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, KOSGEB temsilcisi  İrfan Sülü,  İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aktaş, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Şahinkaya ve çok sayıda eğitimci katıldı.

86 öğrenci sertifika almaya hak kazandı
Girişimcilik eğitimine, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 90 öğrenci katıldı ve 86 öğrenci sertifika almaya hak kazandı. Eğitimi tamamlayan öğrenciler destek kapsamında KOSGEB’den çeşitli oranlarda 50 Bin TL’ye kadar hibe ve 100 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi için başvuruda bulunabilecekler.

6 bin 989 kişiye eğitim verildi
MARKASEM (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sürekli Eğitim Merkezi) kapsamında 2010’dan bu yana çocuk, kadın, genç, dezavantajlı gruplara yönelik ve KOSGEB akredite girişimcilik eğitimi olmak üzere toplam 6 bin 989 kişiye girişimcilik eğitimi verildi. 

MARKASEM eğitimlerine www.marka.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası