Yazdır

InnoTEAM Yarışmasında Başarılı Olan Firmalara İlk Eğitim Verildi

6 Haziran 2017

Doğu Marmara Bölgesi’ndeki (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) KOBİ’lerin inovasyon yönetimi becerisini geliştirmek amacıyla düzenlenen 2017 Yılı InnoTEAM Yarışmasına yapılan başvuruların sonuçlanmasının ardından çalışmalara hızla başlandı. Yarışmanın ilk aşamasında firmaların inovasyon yönetimi konusunda mevcut durumlarını ölçmek, eksik olan ve geliştirilmeye açık noktalarını tespit etmek amacıyla firmalara İnovasyon Yönetimi Değerlendirme Anketinin uygulanması yapıldı.

İnovasyon Değerlendirme Anketi, Avrupa Birliği İnovasyon Yönetimi Standardı olan CEN/TS 16555-1 standardına uygun olarak tasarlanmış olup, ankete verilen cevaplar özgün bir model olarak Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen AToMIC (Assessment Tool for Management of Innovation Capabilities/İnovasyon Yönetimi Yeteneği Değerlendirme Aracı) çerçevesinde değerlendirilmektedir.

AToMIC değerlendirme aracının ve anketin firmalar tarafından doğru anlaşılması, anket sonuçları ile saha ziyaretlerinden elde edilecek bulguların birbiriyle örtüşmesi açısından firmalara eğitim verilmesinin faydalı olacağı düşünülmüştür. Bu amaçla, Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörlüğü’nde çalışan inovasyon uzmanları anketin içeriği, amacı ve uygulanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarda firmalara eğitim verdi. 

Eğitimlerden ilki, Kocaeli, Sakarya ve Yalova firmaları için 5 Haziran Pazartesi günü Kocaeli Ajans merkez binasında düzenlendi. Bolu ve Düzce firmaları için aynı eğitim 7 Haziran Çarşamba günü Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenecek olup, eğitimlerin tamamlanmasının ardından İnovasyon Değerlendirme Anketi http://innoteam.marka.org.tr/ web adresinden 16 Haziran Cuma günü Saat 00:00’a kadar ilk aşamayı geçen firmalar tarafından online olarak uygulamaya açık olacaktır.
 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası