Yazdır

Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı Kartepe Park Otelde Gerçekleştirildi

20 Aralık 2017

Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen "Endüstriyel İşgücü ve İstihdam Çalıştayı" ENİS'17, Kartepe Park Otelde gerçekleştirildi. İmalat sanayiinin kalbi konumundaki Kocaeli'deki üretim sektörlerinin gereksinim duyduğu nitelikli işgücünün Meslek Yüksekokulu ölçeğindeki gelişim ve iyileştirme alanlarının tespitini amaçlayan etkinlik, Kocaeli Valisi ve MARKA Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin AKSOY'un, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya ÖZAK’ın,  Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ’nün,  Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU’nun ve MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’nun katılımı ile gerçekleşti. Protokol konuşmalarının ardından Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Fatih AKBULUT çalıştayda ele alınacak konulara değindi.  Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan Meslek Standartları Daire Başkanı Ayşe Gülçin AKBIYIK tarafından meslek standartları konusunda bilgilendirici sunum gerçekleştirildi.

11 Farklı Alanda Gelişim Olanakları Belirlendi

Milli İstihdam Seferberliği çalışmaları kapsamında MARKA ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde belirlenmiş olan otomotiv, metal, makine, robotik-otomasyon, kimya-boya, elektrik, petrol-plastik-kauçuk, elektronik ve haberleşme alanlarının yanı sıra yazılım, enerji ve inşaat alanlarında oluşturulan 11 çalışma grubu her bir alan için ortak kararlar ve proje fikirleri geliştirdi. Kocaeli Üniversitesi akademisyenlerin moderatörlüğünde gerçekleştirilen grup çalışmalarında büyük ölçekli işletmeler ve ilgili kamu kurumları ve odaların yetkililer beklenti ve önerilerini paylaştı. Sonuç raporunun paylaşılmasının ardından toplantı sona erdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Modeli Önerileri Paylaşıldı

MARKA tarafından Kocaeli özelindeki durum analiz edilerek hazırlanmış olan ve ilgili mevzuat ve yurt dışı örneklerin incelemesini de içeren "Mesleki ve Teknik Eğitim Modeli Önerileri" raporu çıktıları ve Milli İstihdam Seferberliği Kocaeli süreci bulguları da katılımcılarla paylaşıldı.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası