alessmode.com


Yazdır

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2018 Mali Destek Programlarını Açıkladı

16 Ocak 2018

 
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2018 yılı Mali Destek Programları kapsamında Bölgedeki kar amacı güden ve gütmeyen kuruluşların bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeleri için toplamda 25.000.000 TL destek vereceği programlarına ilişkin; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, Birim Başkanları ve Uzmanların katılımlarıyla ‘Bilgilendirme Toplantıları’ gerçekleştirildi.

5 ilde gerçekleştirilen Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantılarının ilki Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bolu Valisi Sayın Aydın BARUŞ ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ´in katılımlarıyla yapıldı.

Sakarya´da yapılan Bilgilendirme Toplantısına Sakarya Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki TOÇOĞLU ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mahmut KÖSEMUSUL’un katılımlarıyla yapıldı. Toplantıya işadamları ve kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İllerde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar odası yöneticileri ve çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

Yalova´da gerçekleştirilen toplantıya Yalova Vali Yardımcısı Abdullah ÇİFTÇİ, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Yaşar DEMİRELve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin BECAN katıldı.

Düzce´de yapılan toplantıya Düzce Vali Yardımcısı Sayın Haluk ÇAKMAK ve ildeki işadamları, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İlde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlar odası yöneticileri ve çalışanları iştirak etti.

2018 yılı Mali Destek Programları bilgilendirme toplantısı kapsamında Kocaeli´de gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliği yaptı. Toplantıya Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın EKREM ERDOĞAN ve Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Sayın Necmi BULUT katıldı.

Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantılarının son durağı olan Gebze Ticaret Odası´nda gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin AKSOY ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail ÇİLER´in katımlarıyla gerçekleştirildi.

Kamu kesimi, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini geliştirmek, yerel potansiyeli harekete geçirmek, proje ve faaliyetlere sağlanacak mali ve teknik destekler ile kurum ve kuruluşların proje üretme ve yönetme kapasitesini geliştirmek, Doğu Marmara TR42 Bölgesi’nin yatırım imkânlarını iç ve dış yatırımcılara tanıtmak suretiyle Bölge’nin, ulusal kalkınma planı ve programlarında öngörülen ilke ve politikalar çerçevesinde rekabet gücünü artırmak, ekonomik ve sosyal kalkınmasını gerçekleştirmek amacı ile 2014-2023 Bölge Planı kapsamında 4 ayrı Mali Destek Programına açıkladı.

Projelere 8 Ocak 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlanılacak olup, başvuruların sistemde tamamlanması için son tarih 23 Mart  2018 saat 23.59 olarak belirlenmiştir.

İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı

Programın Amacı
İmalat Sanayinde Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’nın amacı; bölgede imalat sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bölgenin rekabet gücünün artırılmasıdır.

Desteklerin Tutarı
• Asgari tutar: 75.000 TL
• Azami tutar: 600.000 TL

Ulaşım Araç Sistemleri Değer Zincirlerinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı

Programın Amacı
Ulaşım Araç ve Sistemleri Değer Zincirlerinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı’nın genel amacı, ilgili değer zincirindeki işletmelerin;
• yenilikçi ekosistemlerle entegrasyonunu ve
• üretim süreçlerinde ve ürünlerinde ileri teknolojiye geçişini destekleyerek
Bölge’mizin ulaşım araç ve sistemlerine yönelik üretim ve hizmet faaliyetlerinde değer zincirlerinin rekabetçiliğine katkı sağlamaktır.

Desteklerin Tutarı
• Asgari tutar: 100.000 TL
• Azami tutar: 750.000 TL


Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Mali Destek Programı

Programın Amacı
Üretim Altyapıları Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programının amacı; imalat ve hizmet altyapılarının geliştirilmesi yoluyla bölgenin rekabet gücünün artırılmasıdır.
 

Desteklerin Tutarı
• Asgari tutar: 75.000 TL
• Azami tutar:  750.000 TL

Turizm Mali Destek Programı

Programın Amacı
“Turizm Mali Destek Programı”nın amacı, turizm sektöründe yüksek katma değerli hizmetlerin geliştirilmesine katkı sağlayarak bölgenin turizm gelirlerinden aldığı payın artırılmasıdır.

Desteklerin Tutarı
•  Asgari tutar: 40.000 TL
•  Azami tutar:  400.000 TL
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası