alessmode.com


Yazdır

Doğu Marmara Bölgesi EMITT Fuarında

23 Ocak 2018

Türkiye’nin en kapsamlı turizm fuarı olarak kabul edilen ve 25-28 Ocak tarihleri arasında 22’ncisi düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına (EMITT) Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerini temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda katılım sağlıyor. Sektör profesyonellerinin yer aldığı 3 Numaralı Salonda katılım gerçekleştirilecek fuarda MARKA ve İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri 66m2’lik E326 sayılı stantta sektörle buluşacak.


MARKA tarafından sürdürülen bölgesel tanıtım yaklaşımı çerçevesinde geçmiş dönemde 5 kez bütüncül katılım organize edilmiş, faydalı sonuçlara ulaşılmıştı. Turist profili ortak olan Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan turistik destinasyonların tanıtımı, turizm yatırımcılarının çekilmesi ve işbirliklerinin geliştirilmesi bakımlarından söz konusu fuara katılım önemseniyor.


Bölgesel İşbirliği Büyüyerek Kuvvetleniyor
Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedeflerinden olan bölgesel tanıtımın sağlanmasına yönelik olarak bölgesel bazlı katılıma önem verilmesi doğrultusunda işbirliğine gidildi. Her il, Kültür ve Turizm Müdürlükleri koordinasyonunda turizmde öncelikli tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak tema doğrultusunda katılım sağlayarak barındırdığı tüm turizm değerleri ve turizm profesyonellerini fuara taşıyor.


Turizmdeki Yeni Trendler, Doğu Marmara Potansiyeliyle Örtüşüyor
Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine yönelik talepte artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal ve Termal Turizm ve Doğa Turizmi geliyor. Bu türlerin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara Bölgesi, ayrıca Günübirlik ve Gastronomi Turizmi ile Kış Turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.


Turizme Önemli Destek
MARKA tarafından çalışmalarına başlanan bütüncül Turizm Sonuç Odaklı Programı kapsamında yurt içi ve dışı fuarlara katılımın yanı sıra 5 milyon bütçeli Turizm Mali Destek Programı ilan edildi. 23 Mart 2018’e kadar başvuruların yapılabileceği ve bu yıl üçüncüsü ilan edilen programdan KOBİ statüsündeki konaklama tesisleri, seyahat acenteleri, sağlık kuruluşları ve kooperatifler faydalanabiliyor. 


Turizm Yatırımcıları Yönlendiriliyor, Turizm Girişimcileri Destekleniyor
MARKA, bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştiriyor. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanındalar ve tamamen ücretsiz faaliyet gerçekleştiriyorlar. Bölgedeki turizm yatırım olanakları da fuar süresince MARKA standında ilgilenenlere aktarılacak. Kandıra Kıyı Bandı ve Düzce Kardüz Yaylası başta olmak üzere özel teşvik olanaklarının bulunduğu yörelere özel önem veriliyor.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası