alessmode.com


Yazdır

Doğu Marmara 6.Kez EMITT Fuarında

28 Ocak 2018

Türkiye´nin en büyük turizm fuarı olan 22. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) kapılarını ziyaretçilerine açtı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen organizasyonda Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’nın turizm potansiyeli ziyaretçi ve yatırımcılara detaylı olarak anlatıldı.
Fuarda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı standını Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin AKSOY, Düzce Valisi Sayın Zülkif DAĞLI, Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun AY ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU ziyaret ederek bölgenin turizm değerlerinin tanıtıldığı standımızda misafirlerini ağırladılar. Bolu, Düzce, Kocaeli,  Sakarya ve Yalova İl Kültür Turizm Müdürlükleri Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda 5 yıldır olduğu gibi ortak tema altında katılım sağladı.

Turizmdeki Yeni Trendler, Doğu Marmara Potansiyeliyle Örtüşüyor
Dünya genelinde son yıllarda turizmin kitle turizmine, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizmine olan talebin yanı sıra alternatif turizm türlerine yönelik talepte de artış göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal Turizm ve Doğa Turizmi geliyor. Bu turizm türlerinin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara Bölgesi, ayrıca günübirlik ve gastronomi turizmi ile kış turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.

Turizme Önemli Destek
MARKA tarafından çalışmalarına başlanan bütüncül Turizm Sonuç Odaklı Programı kapsamında yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılımın yanı sıra 5 milyon bütçeli Turizm Mali Destek Programı ilan edildi. 23 Mart 2018’e kadar başvuruların yapılabileceği ve bu yıl üçüncüsü ilan edilen programdan KOBİ statüsündeki konaklama tesisleri, seyahat acenteleri, sağlık kuruluşları ve kooperatifler faydalanabiliyor.
 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası