Yazdır

Koif’18 Fuarı Kapılarını Açtı

6 Nisan 2018

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteklediği Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KOİF’18) 5 Nisan Perşembe günü kapılarını açtı.  Açılış törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.


KOİF’18 fuarında İşverenlerin işgücü ihtiyaçları ile iş arayanların iş ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir. Ayrıca fuar süresince öğrencilere işgücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarılarak çalışma hayatına hazırlanmaları sağlanacak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi edinebilecekleri bir ortam hazırlanarak, onlara rehberlik edilecek, staj, gönüllü çalışma, kısa süreli çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Bu yıl 5-6-7 Nisan 2018 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirecek olan KOCAELİ İNSAN KAYNAKLARI İSTİHDAM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ (KOİF’18) fuarında; 148 Firma ve 15 Kurum olmak üzere toplamda 163 katılımcı yer alacaktır.

MARKA DESTEKLER HAKKINDA BİLGİ VERECEK
52-53 no’lu stantlarda yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı standını Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu İşkur Genel Müdürü Bekir Aktürk ve İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz ziyaret ettiler. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, yaptığı faaliyetler başta olmak üzere, yatırım ve istihdama yönelik devlet destek ve teşvikleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirecek ayrıca bölgede işgücü piyasası analizi çalışmaları kapsamında iş arayanlara ve işverenlere yönelik anket çalışması uygulayacaktır. 

5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 11:00’de kapılarını ziyaretçilere açan KOİF’18 fuarı, diğer günler 09:30 - 18:30 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacaktır.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası