alessmode.com


Yazdır

Hint Düğün Pazarının Yeni Gözdesi Doğu Marmara

2 Ekim 2018

Hindistan’da yıllık düğün sayısı 10 milyona yakın olup bu düğünlerin 10.000’i yurtdışında gerçekleştiriliyor. Yurtdışında gerçekleşen bir Hint düğününün maliyeti 1 ila 20 milyon dolar arasında değişiyor. Bu sebeple ülkenin yıllık 40 milyar doların üzerinde bir düğün pazarına sahip olması turizm sektörü odaklı ülkelerin özellikle dikkatini çekmektedir. Türkiye’de bu anlamda önemli bir potansiyel barındırıyor.

Doğu Marmara’nın da bu pazarda yerini alması için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın girişimleri ve Yeni Delhi Turizm ve Tanıtma Müşavirliği ile Türk Hava Yolları’nın destekleriyle Hindistan’ın önde gelen düğün organizatörü, basın temsilcisi ve seyahat acentesi üst düzey yetkilileri Doğu Marmara’yı ziyaret etti.

29-30 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen tanıtım organizasyonu Dream Indian Weddings Perfexion Weddings/Events, R2S Events/Weddings, Chapter 2 Events, Rohit Bal Luxury Weddings, Weddings Planner, Riveting Weddings and Events firmalarının yetkilileri Hintli gazeteciler ve tur organizatörleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları katılım sağladı.

Gerçekleşen ziyarette bölgedeki turistik tesisler ve bölgenin turistik destinasyonları yerinde incelenerek, bölge turizmcileri ile birebir görüşme imkânı sağlandı. Bölgenin tarihi ve kültürel mirası, doğal güzellikleri ve manzarası katılımcılar tarafından ilgi çekici bulundu.

Program, 2 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek birebir iş görüşmeleri ile tamamlanacak. Bölgede uygun altyapıya sahip turistik tesis temsilcileri de bu etkinlikte iş birliği detaylarını görüşme imkânı bulacak.

 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası