alessmode.com


Yazdır

Doğu Marmara Bölgesi “Travel Turkey İzmir” Fuarında

11 Aralık 2018

Bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Travel Turkey İzmir' Fuar ve Kongresi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla kapılarını açtı.

38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200'ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan dev organizasyonda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tanıtımla ilgili önemli adımlar attıklarını dile getirdi. Bakan Ersoy bu konu ile ilgili görüşlerini, "Kendimizi başkasının küfesinde taşıtma alışkanlığından vazgeçmeliyiz. Herkes elini taşın altına koymalı. Nicelikten çok nitelikli turiste odaklanacağız. Önceliğimiz turizm gelirlerini artırmak olmalı. Eğer maliyet olarak turizm yaparsanız sonuç alamazsınız. Fiyat artırmak kolay iş değil. Önce vereceksiniz sonra alacaksınız. Karşılıksız fiyat artışına girmek mümkün değil. Benim Türkiye’ye turizm açısından inancım sonsuz." diye belirtti.

Yılsonuna kadar 40 milyon turistin ülkemizi ziyaret edeceğini de söyleyen Bakan Ersoy: "Yurtdışından gelen Türkleri de katarsak 46 milyonun üzerinde turisti Türkiye'de ağırlamış olacağız. Sayı olarak Türkiye istenilen yerlere gelmiş durumda. Şimdi Türkiye olarak bir üst lige çıkma zamanı. Türkiye olarak buna hazırız. Ama maalesef hala küçük bir kesim devlet teşvikleri ile devlet katkısı ile devam edecek. 'Küçük olsun, benim olsun; Türkiye ne olursa olsun' düşüncesiyle hareket etmek istiyor. Bu devir Türkiye'de kapandı." diye belirtti.

Fuarla Eş Zamanlı 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi
4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, 6-8 Aralık 2018 tarihlerinde Travel Turkey İzmir fuarı ile eş zamanlı olarak A salonunda yapıldı. Kongre, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirmek, gelişen turizmin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni yaklaşımlar kazanmak amacıyla düzenlendi.

Bölgesel İş Birliği Büyüyerek Kuvvetleniyor
Tanıtıma ayrılan kaynakların verimli ve etkin kullanılması ve Türkiye Turizm Stratejisi hedefleri arasında yer  alan bölgesel tanıtımın sağlanması doğrultusunda fuar katılımımda iş birliğine gidildi. Fuara Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği’ne üye il ve ilçe belediyeleri ortaklaşa katılım sağlanmıştır. Turizmde öncelikli tüm ilçe ve beldeleri kapsayacak şekilde, ortak bir tema doğrultusunda,  bu illerin sahip olduğu turizm değerleri ve turizm profesyonelleri fuara taşındı.

Turizmdeki Yeni Trendler, Doğu Marmara Potansiyeliyle Örtüşüyor
Dünya genelinde son yıllarda turizm taleplerinin kitle turizminden, bir başka deyişle deniz-kum-güneş turizminden alternatif turizm türlerine doğru kaydığı göze çarpıyor. Bu turizm türlerinin başında da Kültür Turizmi, Termal ve Doğa Turizmi geliyor. Bu türlerin büyük potansiyele sahip olduğu Doğu Marmara Bölgesi, ayrıca Günübirlik ve Gastronomi Turizmi ile Kış Turizmine yönelik altyapısıyla öne çıkıyor.

Turizm Yatırımcıları Yönlendiriliyor, Turizm Girişimcileri Destekleniyor
MARKA, bölge kalkınmasında faydalı olacak yatırımların süreçlerinin tek elden takibini illerde kurulmuş olan Yatırım Destek Ofisleri ile gerçekleştirmektedir. Bu ofisler yatırımların hayata geçmesi aşamasında turizm yatırımcılarının yanında yer alarak ihtiyaç duyulan her konuda yatırımcılara destek vermektedirler. Bölgedeki turizm yatırım olanakları da fuar süresince MARKA koordinasyonu ile katılımcılar aracılığıyla ziyaretçilere ve yatırımcılara aktarılmıştır.
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası