alessmode.com


Yazdır

Düzce’de Bağımlılık Temalı 7. Uluslararası Kamu Politikaları Sempozyumu Yapılıyor

24 Aralık 2018

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM), İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Yeşilay iş birliğiyle düzenlenen “Bir Kamu Politikası Olarak Bağımlılıkla Mücadele, Yeni Yaklaşımlar ve Başarılı Örnekler” temalı 7. Uluslararası Kamu Politikaları Sempozyumu, Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde yapılmaya başlanmış olup 20-22 Aralık tarihleri arasında devam edecektir.

30 Bildiri Kabul Edildi
Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen sempozyumun açılışına; İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, alanında uzman yerli ve yabancı akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. Türkiye’de ilk kez bağımlılığı tartışacak uzmanların bir araya geldiği sempozyumda 30 bildiri kabul edildi.


Sempozyuma konuşmacı olarak katılanlar sırası ile DÜBAM Müdürü Dilek Demirezen, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hamza Ateş, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erbil tarafından bağımlılıkla mücadeleye yönelik konuşmalar gerçekleştirdi.  

Sempozyumun açılış oturumunda Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın başkanlığında,  Türkiye Yeşilay Federasyonu Yardımcısı Doç. Dr. Azize Nilgün Canel, Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Üsbaumer Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, T.C. Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurul Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar konuşmalarını yaptı.

Önemli Sunumlar Gerçekleştirildi
Sempozyumdaki panellerde bağımlılık ile mücadelede Düzce modeli, STK’ların bağımlılıkla mücadeledeki rolü, dünyada bağımlılık, bağımlılık politikası ve aktörler, bağımlılık alanında çalışan uzmanların politikacılardan beklentisi, bağımlılık konusunda medyanın rolü ve madde bağımlılığıyla mücadele alanında sunumlar yapıldı.

Karikatür Sergisi
Sempozyumda, “Benim Çizgim Sanat Terapi Tekniği”, “Bağımlılık ve Psikodrama” ve “Teknolojinin Eğitimde Etkili Kullanımı” başlıklarında atölye çalışmaları da gerçekleştirildi. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı YEDAM ile DÜBAM iş birliğiyle düzenlenen karikatür sergisi de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası