alessmode.com


Yazdır

MARKA’ya Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği’nden Büyük Ödül

20 Haziran 2019

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) 2017 - 2018 döneminde uyguladığı çalışmaları nedeniyle (InnoTEAM adlı yarışma tabanlı firmalarda inovasyon yönetimi kapasitesini geliştirme programı) Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (EURADA) tarafından EURADA 2018 ödül yarışmasında En İyi Kalkınma Ajansı Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, 26 Mart 2019 tarihinde Brüksel’de düzenlenen Agorada 2019 etkinliğinde törenle takdim edildi. MARKA, daha önce de 2016 yılı EURADA Ödül Yarışmasında “Efficient Networking” teması altında bölgesel duyuru ağları (18.06.2019 itibarıyla toplam 5668 üyeli Kocaeli Özel Sektör ve Kocaeli Kamu-Sivil Toplum e-grupları) ile Finalist Ödülü almıştı.

Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği (Association of European Regional Development Agencies - EURADA), 1992 yılında kurulmuş olup merkezi Brüksel’dedir (Belçika). EURADA’nın başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere Avrupa’da Ekonomik Kalkınma üzerine çalışan 22 farklı ülkeden 73 üyesi bulunmaktadır. EURADA’nın sağladığı ağ ile üyeleri ve bölgesel ekonomik kalkınma üzerine faaliyetleri bulunan diğer ekonomik aktörler iletişim kurulmasını sağlamaktadır. EURADA’nın kuruluş amaçları arasında üyeleri arasında tecrübe paylaşımını teşvik etmek, yerel ve bölgesel kalkınma alanında iyi uygulama örneklerini tanıtmak, Kalkınma Ajanslarının iktisadi kalkınma anlamında özel mekanizmalar olarak tanınmasını desteklemek, Bölgesel Kalkınma Programlarının geliştirilmesi ve uygulanmasına destek sağlamak ve/veya KOBİ’lere yönelik programları desteklemek, Avrupa Komisyonu ve diğer Topluluk Kurumları ile teknik işbirlikleri organize etmek ve bunları güçlendirmek ve de Avrupa Birliği Üyesi olmayan ülkelerde yeni kurulan Kalkınma Ajanslarını desteklemek yer almaktadır. EURADA Ödül Yarışması, 2015 yılından bu yana EURADA üyelerinin yürütmüş olduğu başarılı uygulamaları teşvik ve takdir etmek amacıyla her yıl düzenlenmektedir.

InnoTEAM, TR42 Bölgesi’ndeki (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) işletmelerin inovasyon yönetimi becerisinin ölçüldüğü, değerlendirildiği ve geliştirildiği bir yarışma sistemidir. InnoTEAM’in amacı, bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi, bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir. InnoTEAM ile firmalar inovasyon konusunda güçlü ve gelişmeye açık yönleri hakkında işin uzmanları tarafından geri bildirim alabilecek, diğer katılımcı firmalara göre kendini kıyaslayabilmekte ve İnovasyon yönetimini geliştirebilmektedir. 2017 - 2018 döneminde uygulanan InnoTEAM, 8 Kasım 2018’de yapılan Jüri Değerlendirmesi ve Ödül Töreniyle sona ermiştir.

MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU; “Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından ajansımıza layık görülen bu ödül bizleri onurlandırmıştır. Ekibimizle beraber bölgemizin ve ülkemizin kalkınması 2023 hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız konusunda bizleri motive etmiştir. Yaptığımız çalışmalarda önümüzü açan güçlü desteklerini bizlerden esirgemeyen Bakanlığımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, paydaşlarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

EURADA'nın internet sitesinde yayınlanan ve 2018 Ödül Yarışmasında ödül alan üyelerine dair haber: http://www.eurada.org/eurada-awards/

 
Yorumlar
Bu haber için henüz kimse yorum yapmamış.

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-Posta Adresi :
Yorum :
Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası