Yazdır

Kalite Yapılanması Projesi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Bölgesel Kalite Yapılanması Projesi Faaliyete Geçti.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı  sorumluk bölgesinde ki Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da bulunan 25 kamu kurum ve kuruluşuna ISO 9001: 2008 kalite eğitiminin verilmesini öngören projenin sözleşmesi taraflarca imzalandı.

Yapılan törene, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, Yalova Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer, Altınova Kaymakamı Gürkan POLAT, Çiflikköy Kaymakamı Hasan ÖZTÜRK ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekteri Erkan Ayan, MARKAda düzenlenen Bölgesel Kalite Yapılanması Projesi Sözleşme İmza Töreninde yaptığı konuşmada, MARKAnın sorumluluk alanındaki Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova kamu kurum ve kuruluşlarına kalite eğitimi verilmesi yönünde çalışma başlattıklarını söyledi.
Bu kapsamda Türkiyedeki Kalkınma Ajansları içinde ilk kez kamu ve kurum kuruluşlarının uluslararası kalite belgesi alması yönünde bir proje hayata geçirdiklerini belirten Ayan, Kurumlarımızdan aldığımız ön talepler doğrultusunda şekillenen proje kapsamında kurumlarımıza ISO 9001: 2008 eğitimlerinin verilmesini, ihtiyaç duyulan durumlarda ön denetim yapılması, iç denetçi eğitimlerinin düzenlenmesini amaçlamaktayız şeklinde konuştu.

Projenin yürütülmesi amacıyla kalite belgelendirmesi yapan bir firma ile anlaştıklarını vurgulayan Ayan, şöyle konuştu:Kalitelendirme firmasının kamu kurum ve kuruluşlarında yaklaşık bir yıl sürecek çalışmaları sonucunda başarılı olunması halinde söz konusu kurumların kalite belgesi alması sağlanacak. Proje kapsamında 25 kamu kurum ve kuruluşun kalitelendirme maliyeti MARKA tarafından sağlanacak. Proje ile birlikte kurumlarının tüm çalışanlarının kalite sürecine dahil edildiği, paydaş beklentilerin tam anlamıyla ve eksiksiz karşılandığı, kaliteli hizmet için bütün koşulların sağlandığı bir kamu kurum hizmeti anlayışı çerçevesinde bölgemizdeki valilikler, belediyeler, il özel idareleri, kaymakamlık ve defterdarlıklar ile birlikte kalite yolculuğumuzun başlangıcına bugün çıkmış bulunuyoruz. Bu yolda tüm kurumlarımıza başarılar diliyorum.

Konuşmanın ardından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan ve   Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova kamu ve kuruluşlarının temsilcileri arasında Bölgesel Kalite Yapılanması Projesi Sözleşmesi imzalandı.

Bölgesel Kalite Yapılanması Projesi İmzalayacak Kurumlar
 
Kocaeli Valiliği
Yalova Valiliği
Düzce Belediye Başkanlığı
Bolu Belediye Başkanlığı
Çiftlikköy Kaymakamlığı
Altınova Kaymakamlığı
Armutlu Kaymakamlığı
Çınarcık Kaymakamlığı
Hendek Kaymakamlığı
İzmit Kaymakamlığı
Karamürsel Kaymakamlığı
Karasu Kaymakamlığı
Kartepe Kaymakamlığı
Körfez Kaymakamlığı
Taraklı Kaymakamlığı
Termal Kaymakamlığı
Karasu Belediye Başkanlığı
Adapazarı Belediye Başkanlığı
Derince Belediye Başkanlığı
Hendek Belediye Başkanlığı
Kandıra Belediye Başkanlığı
Yeniçağa Belediye Başkanlığı
Bolu İl Özel İdaresi
 

Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası