Yazdır

Dış Ticaret ve İhracat İşbirliği Ağı

"2023 Vizyonu" çerçevesinde 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmayı planlayan ülkemizin bu amacına erişmede katkıda bulunma gayesiyle kurulan MARKA Dış Ticaret İşbirliği Ağı, bölgede ihracat yapan ve ihracat potansiyeli olan firmalarla ilgili eğitim programlarını, çalışma toplantılarını, pazar arttırma ve geliştirmeye yönelik faaliyetleri, ihracat kapasitesini yükseltmeye yönelik desteklerle ilgili danışmanlık hizmetlerini ve sürekli işbirliğini tesis edecek faaliyetleri içermektedir.


Bu kapsamda, bölgede yer alan firmalara belirli aralıklarla Dış Ticaret Eğitimi verilmektedir. Bu eğitimde firmaların ihracat esnasında karşılaşmaları muhtemel olan sorunlara yönelik kapsamlı bir program uygulanmaktadır.


Firmaların ihracat kapasitesini arttırmaya yönelik bir diğer faaliyet ise Ülke Masası Seminerleri’dir. Ekonomi Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen bu seminerlerde firmalara ihracat yapabilecekleri dış pazarlar tanıtılır, pazara giriş koşulları, ülkenin ticaret gibi vd. hususlar anlatılarak firmaların ihracat süreçlerinin kolaylaştırılması amaçlanır.
 

Etkinlik Takvimi
Anket
Yeni web sitemizi nasıl buldunuz?

T.C. DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI
Adres : Yenişehir Mah. Demokrasi Bulvarı No: 72/A 41050 İzmit - KOCAELİ
Tel : 0.262.332 01 44
Faks : 0.262.332 01 45
E-mail : info@marka.org.tr
Tüm Hakları T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansına aittir. Copyright © 2012

Site Haritası